سرویس حرفه ای +

افزایش دامین اتوریتی سایت

با بالا بردن اعتبار دامنه ، با یک تیر صدها نشان بزنید : افزایش دامین اتوریتی فرایندی ساده ای دارد ، هرچقدر سایت شما سایت محبوب تری باشد ، اعتبار آن بیشتر خواهد بود و گوگل بیشتر به آن اعتماد می کند. بنابراین افزایش دامین اتوریتی باعث افزایش اعتبار تمام صفحات سایت می شود و این یعنی یک تیر و افزایش سئوی صدها صفحه!

دامین اتوریتی یا اعتبار دامنه (Domain Authority) که به اختصار به آن DA گفته می شود ، یک معیار بررسی میزان اعتبار یک دامنه اینترنتی است که توسط سایت MOZ به صورت جداگانه برای هر سایت محاسبه می شود. افزایش دامین اتوریتی یک فرایند بسیار طولانی در سئوی سایت است و نیازمند زمان طولانی است

اما بالا بردن دامین اتوریتی ، باعث افزایش اعتبار تمام صفحات سایت می شود

پس به همین دلیل ، همواره سئو کار ها دنبال روشی برای بالا بردن دامین اتوریتی یا اعتبار دامنه بوده اند تا خیلی هوشمندانه از این طریق یکجا اعتبار کل سایت را بالا ببرند و به این صورت رتبه ی همه ی صفحات با هم رشد کند.

افزایش DA (بالا بردن دامین اتوریتی) سایت

افزایش دامین اتوریتی سایتما سوالات زیادی را در خصوص افزایش اتوریتی دامنه از کاربران دریافت می کنیم مثل :

  • چطور اعتبار دامنه را افزایش دهیم؟
  • افزایش دامین اتوریتی چقدر طول می کشد؟
  • تاثیر خرید رپورتاژ و بک لینک در افزایش اتوریتی سایت چقدر است؟
  • افزایش DA (دامین اتوریتی) چقدر در افزایش رتبه تاثیر دارد؟
  • بالا بردن دامین اتوریتی در کاهش رتبه الکسا چقدر موثر است؟
  • چرا سایت های اتوریتی بالا در رتبه های برتر گوگل هستند؟
  • خرید رپورتاژ وبلاگی در افزایش پیج اتوریتی (PA) چقدر تاثیر دارد؟

گیل سئو ، سعی می کند این فرایند را برای شما ساده کرده و در تسریع این روند به شما کمک کند. در ابتدا دلیل به وجود آمدن دامین اتوریتی و اهمیت افزایش DA سایت را بررسی خواهیم کرد.

بالا بردن اعتبار دامنه ، دغدغه ی همیشگی

در سال ۱۹۹۶ گوگل ، ایده ی پیج رنک را ابداع و معرفی کرد. پیج رنک یک امتیاز بین 1 الی 10 بود که گوگل برای هر صفحه تعیین می کرد و سئوکار ها بعد از کشف مواردی که سبب افزایش آن می شود ، سعی کردند که پیج رنک صفحات خود را به روش های مختلف افزایش دهند و خرید و فروش بک لینک در میان وبمستر ها ، به جهت افزایش اعتبار و رنک دامنه باب شد.

اما گوگل دست روی دست نگذاشت و به دلیل سوء‌استفاده‌هایی که مدیران سایت‌ها از اطلاعات ارائه‌ شده توسط پیج رنک می ‌کردند، در سال ۲۰۱۶ این اطلاعات از دسترس عموم خارج شد.

معیار دامین اتوریتی (DA) و پیج اتوریتی (PA) ماز ، معرفی شد

افزایش اعتبار دامنه سایت

اما این به معنی پایان کار آن نبود و پیج رنک گوگل تنها از دید وبسمتر ها و سئوکاران مخفی شد و هنوزهم وجود داشت. بعد از حذف پیج رنک ، وب سایت های مختلفی ، ابزار های مشابهی را برای بررسی میزان اعتبار سایت تعریف کردند و برای بالا بردن اعتبار دامنه در اختیار سئو کار ها قرار دادند و دوباره موضوع افزایش دامین اتوریتی مطرح شد.

در این میان ، وب سایت MOZ توانست ابزار دامین اتوریتی (DA)  را با دقت قابل قبولی محاسبه و آن را ارائه کند و به مطرح ترین وب سایت بررسی کننده اعتبار دامنه تبدیل شود. علاوه بر معیار دامین اتوریتی و پیج اتوریتی سایت MOZ ، معیار های دیگری مثل دامین رنک (DR) و پیج رنکِ (PR) سایت ahrefs و تراست فلو (TF) و سایتیشن فلو (CF) سایت SemRush نیز وجود دارند که حدوداً از سال 2017 به بازار عرضه شدند.

افزایش da و pa سایت ماز

دامین اتوریتی ، نشان دهنده میزان قدرت و قدمت یک سایت است. اعتبار دامنه با توجه  به عدد آن سنجیده می شود برای مثال دامین اتوریتی یا DA با عدد 1 برای سایت های تازه کار است و دامین اتوریتی یاDA 100  برای سایت های بزرگ دنیاست. مثلا یکی از سرویس های گیل سئو ، خرید رپورتاژ خارجی (خرید بک لینک خارجی معتبر) با DA 90 است که به دلیل داشتن اتوریتی بالا ، این سایتها ارزشمند هستند. و می توان گفت داشتن اتوریتی بالا ، نشان دهنده ی فعالیت حرفه ای یک سایت است. به همین دلیل افزایش اتوریتی دامنه مهم است.

سئوکار ها از تاثیر افزایش دامین اتوریتی (DA) در افزایش اعتبار و رتبه ی سایت آگاه هستند و می دانند بالا بردن اتوریتی دامنه باعث می شود که ، شانس بیشتری را برای دریافت رتبه های برتر گوگل داشته باشند. از این گذشته ، دامین اتوریتی بالا ، نشان دهنده ی جدیت فعالیت و مهم بودن یک وب سایت است که باعث می شود در حوضه ی فعالیت خود و در میان دیگر رقبایش مطرح شده و به رسمیت شناخته شود.

افزایش اتوریتی دامنه

بک لینک ها مثل رای هستند. درواقع وقتی سایتی به شما لینک می دهد ، شما را به کاربران خود معرفی می کند و این اتفاق نشان از جایگاه اجتماعی خوب و محبوب در بین کاربران اینترنت دارد و در مورد وب سایت شما و خدمات آن صحبت می شود. داشتن بک لینک های خوب از سایت های معتبر (مثلا خرید رپورتاژ edu) سبب افزایش دامین اتوریتی و اعتبار کل سایت می شود ؛ بنابراین می توان گفت ، سایت هایی که دامین اتوریتی یا اعتبار دامنه یا همان DA بالایی دارند ، بک لینک های خوبی نیز دارند و این مسئله در رتبه بندی گوگل تاثیر گذار است.

سایت های بزرگ تر که اعتبار دامنه بیشتری دارند ، همیشه از سایت های کوچکتر لینک می گیرند و محتوای آن ها همراه با لینک ، در بین سایت ها بازنشر (دست به دست) می شود و هر لینک به عنوان یک رای و گواهی اعتماد برای گوگل است. گوگل برای اعتماد به یک سایت ، به رای های زیادی نیاز دارد و سایت هایی که دامین اتوریتی بالایی دارند ، قطعاً رای ها (یا بک لینک های) بسیاری دارند. به همین دلیل است که اغلب دامنه هایی که DA بالا دارند ، همیشه در رتبه های برتر هستند و رقابت با آنها بسیار سخت است.

1) افزایش DA و PA دامنه ، به هزینه و زمان بسیار نیاز دارد

برای یک سایت تازه کار که وارد حوزه رقابتی شده است ، لینک گرفتن و دیده شدن می تواند یک مسئله ی بزرگ باشد. برای شناساندن وب سایت تان در وب ، به هزینه های تبلیغاتی زیاد و صبر خیلی زیاد تر نیاز دارید. به همین دلیل است که دامین اتوریتی یک دارایی ارزشمند برای یک سایت به حساب می آید و می توان به چشم یک سرمایه برای وب سایت به آن نگاه کرد. سرمایه ای که به سادگی به دست نمی آید.

2) سایت های قوی ، به رایگان برای افزایش اعتبار دامنه ی شما قدمی بر نمی دارند

در حالی که سایت های قوی ، لینک های رایگان زیادی از سایت های کوچکتر دریافت می کنند ، بسیار بسیار کم پیش می آید که به یک سایت کوچکتر (به فرض اگر لیاقتش را هم داشته باشد) لینک دهد. به نظر شما یک فروشگاه بزرگ یا یک وب سایت خبری مطرح ، در روز چند لینک رایگان از سایت ها و وبلاگها و حتی شبکه های اجتماعی دریافت می کند؟ قطعاً تعداد قابل توجهی است. اما به نظر شما به چند وب سایت کوچک به رایگان لینک می دهد؟ آن هم نه در روز ، حتی نه در هفته ، بلکه در ماه به چند وب سایت کوچک به رایگان لینک می دهد؟ قطعا تعداد انگشت شماری است.

3) زمان که می گذرد ، دامین اتوریتی بیشتر می شود ؛ اما اعتبار دامنه رقیب شما هم بالا تر می رود

اگر با روش عادی و آهسته منتظر افزایش دامین اتوریتی باشید ، گرچه نتیجه بخش است اما باعث پیشرفت شما نمی شود. همه ی سایت ها قطعاً برای افزایش دامین اتوریتی (DA) و بالا بردن اعتبار دامنه خود برنامه ریزی می کنند و در این راستا بک لینک های آتوریتی بالای مختلفی را برای سایت خود تهیه می کنند. در این صورت هرچه زمان بگذرد ، دیگر سایت ها هم قوی می شوند و اعتبار دامنه آنها افزایش پیدا می کند.

4) اگر درآمد سایتتان از تبلیغات است ، 100% به افزایش دامین اتوریتی نیاز دارد

درآمد سایت های زیادی به تبلیغات و فروش رپورتاژ و بک لینک وابسته است. کسی قصد دارد روی تبلیغات اینترنتی در وب سایت های مختلف سرمایه گذاری کند ، حتماٌ قبل از آن دامین اتوریتی و رتبه الکسا آن سایت را بررسی می کند ؛ شکی نیست که وب سایتی که اعتبار دامنه و رتبه مناسبی داشته باشد ، درآمد بیشتری از تبلیغات و فروش رپورتاژ آگهی بدست می آورد. به همین دلیل است که افراد زیادی ، دغدغه ی بالا بردن DA و PA وب سایت خود را دارند و برای آن برنامه ریزی می کنند.


سرویس افزایش دامین اتوریتی گیل سئو ، یک سرویس پیشرفته ارتقای اعتبار دامنه است که با بهینه سازی سئوی خارجی وب سایت ، اعتبار دامنه آن را در مدت زمان معین به میزان مشخص افزایش می دهد و همچنین سبب کاهش رتبه الکسا می شود. افزایش اعتبار دامنه باعث افزایش موقعیت های کسب رتبه در گوگل و افزایش ورودی وب سایت می شود که افزایش برندینگ و درآمد را به همراه دارد.

سایتی اعتبار قابل قبولی داشته باشد مورد اعتماد (تراست ابیلیتی) موتور های جستجو قرار می گیرد و فرصت های کسب بازدید بیشتری را بدست می آورد و به همین دلیل در حوضه ی فعالیت خود ، جزء وب سایت های جدی و با اهمیت به حساب می آید و به عنوان منبع در دیگر وب سایت ها لینک می شود. گیل سئو بسته های مختلفی را با توجه به اعتبار حال حاظر وب سایت شما در نظر گرفته است.

پلن های افزایش دامین اتوریتی

روش افزایش اتوریتی دامنه چگونه است؟

گیل سئو برای افزایش دامین اتوریتی سایت شما ، از راهی کاملا واقعی و طبیعی که برای افزایش اعتبار دامنه یک سایت در وب اتفاق می افتد استفاده می کند. روش کار به این صورت است سایت های کوچک و بزرگ ، وب سایت شما را به کاربران خود معرفی کرده و به شما بک لینک دهند و این اتفاق نشان دهنده ی محبوبیت و اهمیت وب سایت شما خواهد بود.

گیل سئو این فرایند را شبیه سازی کرده و لینک شما را در سایت های مشخصی ثبت می کند که از نظر اعتبار وضعیت قابل قبولی دارند و اشتراک گذاری آدرس سایت شما در این وب سایت ها ، می تواند در بالا بردن دامین اتوریتی (افزایش DA) و بالا بردن پیج اتوریتی (افزایش PA) وب سایت شما تاثیر مثبت بگذارد. میزان تاثیر با توجه به بسته ی انتخابی تعیین می شود.

آیا اعتبار دامنه بصورت فیک بالا می رود؟

همانطور که قبلا اشاره شد ، گیل سئو از روش واقعیِ ایجاد محبوبیت و اعتبار در وب استفاده می کند که به صورت واقعی برای سایت ها (در طول زمان) اتفاق می افتد. با تهیه سرویس افزایش اتوریتی گیل سئو ، می توانید علاوه بر بالا رفتن دامین اتوریتی (افزایش DA) و بالا رفتن پیج اتوریتی (افزایش PA) ، شاهد افزایش پارامتر هایی همچون دامین رنک (DR) و پیج رنکِ (PR) سایت ahrefs و تراست فلو (TF) و سایتیشن فلو (CF) سایت SemRush و کاهش رتبه الکسا نیز باشید که در روش های فیک اتفاق نمی افتد.

زمان رسیدن به دامین اتوریتی و بالا رفتن اعتبار دامنه

زمان رسیدن به اعتبار دامنه (دامین اتوریتی) با توجه به اینکه قصد دارید چه پلنی را انتنخاب کنید متفاوت است. همه چیز به این موضوع بستگی دارد که میخواهید چه میزان اتوریتی برای سایتتان کسب کنید و با توجه به آن می توان گفت که چه میزان زمان نیاز است تا وب سایت شما به میزان DA و PAمورد نظر برسد. اما به طور پیش فرض ، تغییرات بعد از سه هفته ، الی چهار هفته قابل مشاهده و بررسی خواهد بود و گزارش آن بصورت Matrix Over Time (نمودار خطی) برای کارفرما ارسال می شود.

آیا این سرویس ریسک پنالتی شدن دارد؟

خیر ، به هیچ وجه. این سرویس به دلیل حفظ شرایط واقعی و طبیعی برای افزایش اعتبار دامنه ، از نظر پنالتی یا جریمه هیچ ریسکی ندارد. این یک سرویس بلند مدت است و به خاطر مواردی همچون زمانبندی استاندارد در کنار رعایت اصول تناسب و طبیعی سازی ، در امنیت کامل انجام می گیرد. در حالی که بارها این سرویس بر روی سایت های صفر و نوپا که بسیار حساس هستند اجرا شده ، تا به حال هیچ گونه جریمه ای بخاطر این سرویس مشاهده نشده و تاثیرات همیشه مثبت بوده است. همراه با گیل سئو ، می توانید با خیال آسوده از رشد اعتبار سایت خود در بهترین شرایط ممکن و امنیت کامل اطمینان داشته باشید. برای مشاهده شرایط سرویس کلیک کنید :

یک پله جلو تر می رویم

اگر قصد دارید با افزایش دامین اتوریتی ، اعتبار همه ی صفحات سایتتان را رشد دهید ، می توانید از بسته های پیشرفته ی گیل سئو دیدن کنید. بسته های ما مخصوص این کار طراحی شده اند و بهترین بازدهی ممکن را نسبت به هر روش دیگری خواهند داشت.